Masaż

Masaż był już stosowany w czasach starożytnych. Ludzie starożytni wiedzieli, że pobudzając przez dotyk punkty na naszym ciele można poprawić jego kondycję, wzmocnić je oraz poprawić ogólne samopoczucie.

Masaż to również forma odpoczynku i relaksu dla Twojego ciała po ciężkim dniu. Dobrze wykonany ujędrnia skórę czyniąc ją piękną i zdrową. Masaż poprawia bowiem ukrwienie skóry, co czyni ją młodszą.

Masaż jest uznanym sposobem profilaktyki i leczenia wielu chorób oraz dolegliwości. W naszej kulturze zawsze doceniano wartość masażu wśród sportowców i rekonwalescentów, ale dopiero w ostatnich latach rozszerzono jego zastosowanie. Stał się obecnie integralną częścią odnowy biologicznej organizmu.

Masaż to relaks dla ciała i ducha...

Masaż

STREFA ZDROWIA

Masaż klasyczny:

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem napięcia mięśniowego powstałego w wyniku pracy oraz stresu, który w obecnych czasach towarzyszy każdemu.

Masaż leczniczy

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (zalecany szczególnie sportowcom dla rozluźnienia mięśni przed zawodami, a po zawodach - dla złagodzenia bólu po wysiłku fizycznym), migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Masaż leczniczy może usuwać skurcze nóg. Masowanie pleców i ramion pomaga kobietom w bólach porodowych. Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny przyniesie ulgę osobom uskarżającym się na obrzęki i zmiany skórne, które często są skutkiem zaburzeń w krążeniu limfy. Drenaż zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kończynach dolnych, dlatego pozwala pozbyć się tzw. efektu zimnych stóp. Zalecany jest również kobietom kilka tygodniu po porodzie, gdy organizm jest osłabiony po leżeniu i wysiłku.

Z dobrodziejstw drenażu możemy korzystać gdy chcemy oczyścić nasz organizm. Usuwa on zbędne produkty przemiany materii i wspomaga odchudzanie. Z zabiegu wychodzimy zrelaksowane, bo pod jego wpływem wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które odpowiadają za uczucie odprężenia i zadowolenia.

Drenaż wykorzystywany jest także w kosmetyce w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Najczęściej korzystają z niego panie mające problem z zastojem limfy w górnej i środkowej części twarzy i okolicy oczu. Efektem zabiegu jest zmniejszenie obrzęku i lepsze ukrwienie skóry.

STREFA ODCHUDZANIA

Zabiegi odchudzające i antycellulitowe

Zabiegi odchudzające przeprowadzane przez nasz salon cechuje wysoka skuteczność. Dobierane są indywidualnie do każdego klienta po uprzedniej konsultacji.

Świadczymy również pomoc w sprawach związanych z aktywnością fizyczną - treningi) oraz konsultacjami dietetycznymi.

Wszystko po to, aby każdy klient wyszedł od nas zadowolony i usatysfakcjonowany.

Masaż modelujący wspomagający odchudzanie

Skutecznie wspomaga odchudzanie. Masaż wykonywany jest na określone partie ciała (uda pośladki, biodra brzuch, ramiona). Jest intensywnym masażem porównywalnym do masażu sportowego. Stosuje się w nim odpowiednie chwyty (techniki) dopasowane indywidualnie do klientów.

Antycellulitowy masaż bańkami chińskimi

Istota zabiegu polega na wytworzeniu podciśnienia, które powoduje wciągnięcie skóry do bańki. Masaż rewelacyjnie działa na proces oczyszczania organizmu, a dzięki temu stymuluje go do walki z cellulitem. Zabieg posiada również działanie lecznicze i znakomicie usuwa blokady energetyczne. Może być on stosowany na całe nogi, pośladki i plecy.

Masaż firmowy (antycellulitowy)

Masaż firmowy jest opracowany przez specjalistów naszego salonu, stanowi połączenie intensywnego masażu ręcznego z bańkami chińskimi, masażem izometrycznym oraz technik modelujących sylwetkę, a wszystko to przy użyciu profesjonalnych kosmetyków. Dopasowany indywidualnie do każdej osoby.

STREFA RELAKSU

Aromaterapeutyczny masaż relaksacyjny

"Dla osób żyjących w ciągłym stresie, najodpowiedniejszą formę masażu stanowi masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny znakomicie pobudza skórę i mięśni, zmniejsza ich napięcie, przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi. Do tej formy masażu stosuje się zazwyczaj wszelkiego rodzaju aromatyczne zapachy (świece, olejki eteryczne, kadzidełka) oraz odprężającą muzykę. Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: różnego rodzaju bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu."

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi

La stone therapy - zwany inaczej terapią ciepłymi i zimnymi kamieniami. Jest to masaż, który wykorzystuje gładkie, rozgrzane lub schłodzone kamienie w celu usunięcia sztywności, bólu i odbudowania energii w bolących mięśniach i stawach.

Kamienie znakomicie magazynują energię termiczną, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno ciepłymi jak i zimnymi kamieniami. Ciepłe kamienie poprawiają przepływ limfy i krwi, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi przez mięśni, która dostarcza substancje odżywcze a zabiera zbędne produkty przemiany materii, czyli w efekcie przyspiesza procesy przemiany materii. Dostarczają  również kojące i uzdrawiające ciepło, docierające do tkanek położonych głęboko, poprawiają ukrwienie i zmniejszają sztywność.
Masaż ciepłymi kamieniami ma szerokie zastosowanie zarówno w rehabilitacji jak i w odnowie biologicznej. Nie tylko uzupełnia kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, ale również ma zbawienne działanie relaksacyjne i regeneracyjne.

Czas trwania masażu około 90 minut.

Wskazania i przeciwskazania

Wskazania do stosowania masażu:

 • stany po złamaniach kości, stany pourazowe (po zdjęciu opatrunku gipsowego),
 • stłuczenia, skręcenia,
 • stany pooperacyjne, blizny,
 • przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien,
 • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe,
 • zespół bólowy ścięgna Achillesa,
 • wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu,
 • wady postawy i stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów,
 • zespoły bólowe kręgosłupa,
 • porażenia i niedowłady,
 • choroby przemiany materii,
 • choroby reumatoidalne stawów,
 • nerwobóle,
 • kręcz szyi,
 • nadwaga.

Przeciwskazania do stosowania masażu:

 • wszystkie ostre i niektóre podostre stany zapalne,
 • choroby przebiegające z wysoką gorączką (powyżej 38 st.C),
 • choroby nowotworowe (złośliwe i niezłośliwe),
 • zapalenie żył, duże żylaki i tętniaki,
 • zaawansowana choroba nadciśnieniowa,
 • zmiany ropne i zapalne na skórze chorego,
 • krwotoki lub tendencje do ich występowania,
 • czas menstruacji.
Partnerzy
© wySPA 2019
Salon Odnowy Biologicznej - Kapsuła SPA - Zabiegi odchudzające - Masaż - Solarium - Chełm